Українці зможуть підписувати декларацію із сімейним лікарем онлайн

21 Января 2024 Published in На здоровье
Read 1644 times

Заступник міністра охорони здоров'я із цифровізації Марія Карчевич повідомила, що декларацію із сімейним лікарем можна буде підписувати онлайн.

Так, за словами М. Карчевич, у 2024 році в України з'явиться можливість укласти декларацію із сімейним лікарем онлайн. Зробити це зможе будь-хто, уточнила заступник міністра. При цьому вона наголосила, що це один із кроків плану щодо цифровізації системи охорони здоров'я на поточний рік.

"Плануємо навесні цього року провести бета-тестування цієї функції: як завжди перед запуском великого проекту, протестуємо його на меншій аудиторії. Подивимося, як це працюватиме. І далі повноцінно виходитимемо із запуском. Очікуємо, що це буде один із наших найбільших проектів, тому що потенційно нашими користувачами стануть понад 20 мільйонів пацієнтів", – пояснила заступник міністра.

Як уточнили виданню в МОЗ, до минулого року сімейні лікарі мали певні обмеження можливості набору пацієнтів та укладання з ними декларацій – коли лікарі досягали лімітів за кількістю декларацій, то не могли взяти нових пацієнтів. Однак ці обмеження було знято. У тому числі їх скасували у зв'язку з тим, що в Україні велика кількість внутрішньо переміщених людей.

Таким чином, дані про пацієнта зберігатимуться в eHealth – екосистемі відносин усіх учасників цифрового медичного середовища держави. Як наголошується, вона охоплює всі електронні системи, реєстри та сервіси, які функціонують у сфері охорони здоров'я України, зокрема й ЄСОЗ.

"Зараз у пацієнтів проблем із можливостями вибору сімейного лікаря бути не повинно. А коли запрацює можливість укладання декларації з сімейним лікарем онлайн, це значно спростить і зробить процес вибору лікаря і сам процес підписання декларацій є доступнішим", – додала Карчевич.

Джерело

Leave a comment

Поля,обозначенные (*), обязательны к заполнению.

Комментарии публикуются после проверки модератором.